PRAVIDLA

Revír

Dobrý den, vítejte na pstruhovém rybníku jménem Pokutník. Revír se nachází z poloviny v lese, kam se můžou případně nerybáři v houbařské sezóně vydat na houby. Na rybník dovážíme ryby výhradně z českých vod, které nejsou dovážené z Polska nebo jiných zemí, kde je ryba přikrmována nežádaným granulátem. Ryba je tak vždy čerstá a výborná pro konzumaci. V rybníce naleznete: pstruha duhového, pstruha obecného, pstruha zlatého, pstruha lososového, sivena amerického, sivena alpského, okouna, candáta a jesetera. Na revíru se smí lovit všemi rybolovnými technikami. V zimním období bude povoleno chytání na dírkách. Níže jsou pravidla, kterým prosím věnujte pozornost. Při jakýchkoliv nedodržení bude uložen zákaz vstupu při příštích návštěvách. Je to sice přísné pravidlo, ale jedná se mi o maximální klid a pohodu u vody. Samozřejmostí je 100% úklid a veškeré pytlíky či nedopalky od cigaret prosím po sobě ukliďte. Veškerý lov a vstup okolo revíru či na led je na vlastní nebezpečí. Rybaření se bude provádět rezervací po telefonické domluvě nebo po mailu. Chytacích míst není prozatím mnoho, protože chci zachovat klidné prostředí, kde bude mít každý možnost v klidu si zachytat a nebojovat se sousedy ze všech stran. Pravidla se můžou v průběhu roku změnit, nyní je vše na začátku provozu.

Lov pstruhů - Pravidla jaro, podzim

1) Lov přívlačí, muškařinou i na splávek nebo položenou.

2) Zákaz lovu bez přítomnosti správce.

3) Lov pouze na jeden prut (jedna osoba provádějící lov) Nepovoluje se chytání dvou osob na jednu povolenku.

4) Každý lovec musí mít peán a podběrák (dlouhý doporučujeme - vysoké břehy).

5) Lov probíhá stylem chyť a vem (pro lososovité ryby) - puštění ryby zpět pod pokutou 100,- to samé platí při úmyslném sklepávání ryb z nástrahy.

6) Zákaz zakrmování.

7) Chovat se tak, aby se nevyvolával žádný konflikt s ostatními rybáři. Snažit se být co nejvíc potichu a veškeré odpadky a nedopalky si po sobě uklidit.

8) Ryby jako candát, jeseter, okoun se zbavují háčku ve vodě pomocí peánu bez toho aby se ryba musela brát do rukou nebo se vyndavala na břeh.

9) Veškeré ostatní ryby jsou hájené.

Lov pstruhů - Pravidla led, zima (dírky)

1) Lov max na 2 pruty (jedna osoba provádějící lov) Nepovoluje se chytání dvou osob na jednu povolenku.

2) Zákaz lovu bez přítomnosti správce.

3) Lov probíhá stylem chyť a vem (pro lososovité ryby) - puštění ryby zpět pod pokutou 100,- to samé platí při úmyslném sklepávání ryb z nástrahy.

4) Zákaz krmení lovného místa. Ryby se akorát nasytí a pak neberou.

5) Ryby, které si přivlastníte, ihned usmrtíte a vložíte do přepravky, kterou dostanete od správce tak, aby byl vyditelný váš úlovek. Zákaz strkání ryb do batohu či jiné tašky, které by pak spíš poukazovali na krádež.

6) Ryby jako candát, jeseter, okoun se zbavují háčku v dirce pomocí peánu bez toho aby se ryba musela brát do rukou nebo se vyndavala na led.

7) Chovat se tak, aby se nevyvolával žádný konflikt s ostatními rybáři. Snažit se být co nejvíc potichu a veškeré odpadky a nedopalky si po sobě uklidit.

8) Veškeré ostatní ryby jsou hájené.